تجهیز سایت و تمامی سامانه های دانشگاه به گواهی نامه SSL

۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ | ۲۲:۵۴ کد : ۶۳۸ اخبار و رویداد ها اطلاعیه ها
تعداد بازدید:۱۸۴
تجهیز و بارگذاری سایت با پروتکل https یا نمایش قفل کنار سایت اصلی و تمام زیر دامنه های آن با موفقیت راه اندازی گردید.
تجهیز سایت و تمامی سامانه های دانشگاه به گواهی نامه SSL

جلب اعتماد و اطمینان کاربران یکی از مهمترین فاکتورهای فعالیت بر بستر اینترنت است. هر سایتی که در میان کاربران اینترنت به عنوان یک سایت نا امن و متقلب شناخته شود، سرنوشتی بجز نابودی نخواهد داشت. در مقابل، سایتی که به داشتن امنیت بالا و اهمیت دادن به حفظ امنیت اطلاعات کاربران شناخته شود، بازدیدکننده و مشتری های بیشتری نیز جذب خواهد کرد .

در همین راستا واحد فناوری اطلاعات و ارتباطات دانشگاه اقدام به تهیه گواهی نامه امنیتی ssl برای کل دامنه خود نموده است .

بارگذاری سایت با پروتکل https یا نمایش قفل یا نوار سبزرنگ کنار سایت ، به معنای نصب گواهی اس اس بر روی سایت است. نام اس اس ال یا SSL از عبارت secure sockets layer گرفته شده است.

بزرگترین دلیل برای استفاده سایت های دانشگاه از گواهی اس اس ال، حفاظت از اطلاعاتی است که از رایانه کاربران به سمت وب سرور سایت ارسال می شود. در صورتیکه این اطلاعات مانند شماره کارت یا حساب بانکی، پسورد و دیگر اطلاعات شخصی کاربران به صورت رمزنگاری شده ارسال نشود، بستر مناسبی برای دزدیدن این داده ها توسط هکرها به سادگی آماده شده است.

در حالیکه با نصب گواهی اس اس ال، هکرها این اطلاعات را به صورت ناخوانا و رمزنگاری شده مشاهده خواهند کرد و این داده ها تنها برای کاربری که آنرا وارد کرده است و مدیر سایت به صورت خوانا نمایش داده میشود. در واقع این داده ها فقط در 2 سمت ارتباط ، از رمزنگاری خارج می شوند.

با نصب گواهی اس اس ال، کاربران سایت این اطمینان را خواهند یافت که اطلاعات آنها به صورت کاملأ امن منتقل خواهد شد.

علاوه بر ایجاد اعتماد بین کاربران ؛ گواهی اس اس ال برای موتورهای جستجو نیز دارای اهمیت است. گوگل اعلام کرده است که از این گواهی برای رنگ دهی به سایت ها در نتایج جستجوی خود استفاده می کند و هر سایتی که از ssl استفاده می کند، دارای اعتبار بیشتری در نزد گوگل می باشد.


نظر شما :